čtvrtek, 22 listopad 2012 09:42

Kuchyňské zóny

Rate this item
(0 votes)

Kuchyně jakéhokoli půdorysu se neobejde bez zóny vaření, úložné a mycí zóny. Pro každou z těchto zón vám nabídneme několik dobrých tipů. Zóny by na sebe především měly navazovat tak, aby se nám v kuchyni dobře a bezpečně pohybovalo. S plánováním kuchyně začněte včas již při jejím návrhu, kdy musíme skloubit funkčnost s výchozími podmínkami (voda, zásuvky, umístění oken, …).

Zóna vaření

Varné centrum tvoří opravdové srdce každé kuchyně. Při vaření potřebujeme mít v dosahu potraviny pro vaření, odkládací plochu, a nedaleko by měl být umístěn dřez. Díky tomu nemusíme po kuchyni běhat s horkým nádobím a krkolomně slévat vodu z těstovin na druhém konci linky. V dosahu v úložném sektoru by mělo být potřebné náčiní i koření a to buď v nejbližším šuplíku nebo zavěšené.

Mycí zóna

Mycí zóna v mnoha domácnostech neznamená pouze dřez, ale také myčku na nádobí. Abychom ve dřezu snadno opláchli připravované ingredience, měla by být snadno dostupná úložná skříňka nebo spíž. V blízkosti dřezu umístíme myčku, abychom mohli některé nádobí podle potřeby vypláchnout a hned uložit do myčky. Vykládání myčky potom vyžaduje snadnou dostupnost úložných prostorů pro ukládání čistého nádobí. Pod dřezem se nalézá nepraktičtější místo k umístění odpadkového koše - případně sestavy košů na třídění odpadu.

Zóna ukládání

Nejen v malých kuchyních se snažíme smysluplně využít každý centimetr plochy. Praktičtější, než rozložení kořenek a dóziček na pracovní ploše, je jejich umístění do poliček. Další možnost skýtá stylové zavěšení nářadí a pomůcek. Ve skříňkách by mělo být místo na ukrytí větších spotřebičů a nádobí a také bychom měli dbát na rozdělení nádobí na denně užívané – čili nejdostupnější a na méně užívané, které může zůstat ve spodnějších částech linky. Zde se výborně hodí plnovýsuvné šuplíky, díky kterým pohodlně dosáhneme i na nádobí uložené v zadní části linky.

4640834 comments

 • Comment Link Neville středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Neville

  Do you know the number for ? https://campicarn.pt/imodium-plus-comfort-how-to-take-eosc imodium obat sakit gigi De la Rionda tried to undermine Zimmerman's assertion that he was not following Martin but looking for a street address to relay to police. The prosecutor sought to reveal inconsistencies in Zimmerman's statements and repeatedly quoted him speaking in police jargon.

 • Comment Link Chang středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Chang

  Looking for a job https://virtualaw.in/maca-man-gnc-review-euyl maca man gnc review Three years after rocking the Pentagon by leaking a mountain of secrets, Bradley Manning created a whole new set of potential complications for the military Thursday by asking to be known as a woman named Chelsea and to undergo hormone treatment.

 • Comment Link Jesse středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Jesse

  Recorded Delivery http://www.ekodenge.com/citalopram-muscle-and-joint-pain-eosc citalopram dura 40 mg Currently, there are 13 pipelines bringing crude oil into Cushing with a total capacity of 1.7 million bpd, according to energy intelligence company Genscape, an increase of nearly 815,000 bpd over the past three years.

 • Comment Link Kenton středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Kenton

  Have you got a telephone directory? https://www.petrotec.net/accutane-and-teeth-tezr how much is accutane in the philippines
  Cracks were found in the walls of a university in Acapulco and a cement entrance gate at a local military base collapsed, said Victor Torres Ruiz, the spokesman for the state government of Guerrero, where Acapulco is located.

 • Comment Link Perry středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Perry

  I'd like to cancel a cheque https://www.pioneer.mu/celexa-10-mg-half-life-eosc can you get high off celexa An ambitious new study describes the full chain of events by which ocean biogeochemical changes triggered by manmade greenhouse gas emissions may cascade through marine habitats and organisms, penetrating to the deep ocean and eventually influencing humans. 

 • Comment Link Julius středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Julius

  Nice to meet you http://www.reterefit.com/index.php/bisoprolol-bula-anvisa-cazf bisoprolol fumarate dosage strength Denver, one of the hot preseason picks to reach the Super Bowl as American Football Conference (AFC) champions, improved to 2-0. The Giants, winners of two of the last six NFL title games, fell to 0-2 in the National Football Conference (NFC).

 • Comment Link Douglass středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Douglass

  US dollars http://www.flyingfifer.co.uk/ibuprofen-capsules-200mg-price-eosc buprovil ibuprofeno 50mg/ml Launched in May last year, Asya Emeklilik now has 102,043clients and its fund size is 111.6 million lira ($55.0 million);at 1,092 lira, its average amount of assets per client is muchsmaller than the system's average of 6,086 lira.

 • Comment Link Noble středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Noble

  A financial advisor https://www.tagover.com/how-to-use-prosolution-plus-pills-juhp prosolution plus price in ghana Despite the shutdown, Republicans have failed to derail Obama's controversial healthcare law, which passed a milestone on Tuesday when it began signing up uninsured Americans for subsidized health coverage.

 • Comment Link Jerry středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Jerry

  Another service? https://cadeau3d.com/duphalac-pret-sensiblu-cazf syrop duphalac 500 ml cena Both markets have risen around 10 percent since the start of2013 but have slipped back in October after the U.S. governmenthad to partially shutdown this week due to disagreement amongpoliticians over the country's budget, which in turn has led touncertainty over the U.S. debt ceiling.

 • Comment Link Melissa středa, 14 duben 2021 14:46 posted by Melissa

  We were at school together https://explosivefunctionalfitness.com/promethazine-price-cazf promethazine vc cough syrup Ireland Baldwin certainly cuts a striking figure on the beach, and she knows it. The 17-year-old, who recently signed on with IMG Models and Two Management modeling agencies in March, posted this stunning photo of herself flaunting her killer curves near the waves in a black and white bikini to her Tumblr account on March 27.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

KATALOG

Na celý katalog kuchyní se můžete podívat ZDE.

katalog2013

Kuchyňské studio

Najdete nás na adrese:

Průběžná 1, Poděbrady
(u Tesca) 

Otevírací doba:
Út - Pá: 10 - 18 hod .
nebo kdykoliv po předchozí telefonické dohodě

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Zavolejte nám na:

+420 604 710 065

Napište nám na:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jste zde: Úvod